دسته‌بندی نشده

پس از شورش های کاپیتول ، روسیه از سیستم انتخاباتی “کهنه” در ایالات متحده انتقاد کرد

[ad_1]

اینسایدر گزارش می دهد ، بهترین سیاستمداران روسیه یک سیستم انتخاباتی “باستانی” را در ایالات متحده پیشنهاد کرده اند که از استانداردهای دموکراتیک برخوردار نیست و سیاست زدگی از رسانه ها مقصر ناآرامی های واشنگتن و ایجاد تفرقه در این کشور بوده است.

به گزارش الجزیره ، سخنگوی وزارت امور خارجه ماریا زاخاروا روز پنجشنبه گفت که حمله روز گذشته حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ به پایتخت آمریکا “یک مسئله داخلی آمریکا” بود اما ساختار سیاسی این کشور مقصر بود.

زاخارووا به آژانس های روسی گفت: “سیستم انتخاباتی در ایالات متحده بسیار قدیمی است ، از استانداردهای مدرن دموکراتیک مطابقت ندارد و فرصت های زیادی را برای تخلفات ایجاد می کند و رسانه های آمریکایی به ابزاری برای جنگ سیاسی تبدیل شده اند.”

“این دلیل عمده تقسیم در جامعه است که اکنون در ایالات متحده اتفاق می افتد.” تلویزیون دولتی روسیه تحت عناوینی مانند “طوفان کاپیتول” و “هرج و مرج در واشنگتن” تصاویری از جمعیت حامیان ترامپ را که در حین شلیک گاز اشک آور و عقب نشینی نیروهای پلیس از ساختمان های کنگره در حال شکستن موانع و پر کردن ساختمان کنگره بودند ، نشان داد. اسلحه داخل

کنگره آمریكا جو بایدن رئیس جمهور منتخب را به رغم ناآرامی ها رسماً تأیید كرده است ، اما بسیاری در مسكو گفتند كه این حوادث خیره كننده نشان دهنده شکست های دموکراتیک این کشور است. /Insajderi.com[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *