دسته‌بندی نشده

هوتی: کوزوو نباید به سیاست خشونت و انزوا روی آورد

[ad_1]

آدولا هوتی ، نخست وزیر منتخب اتحادیه دموکراتیک کوزوو ، روز شنبه طی جلسه ای با ساختارهای حزب در این شهر گفت که شریک ائتلاف حاکم سابق از زمان انتخابات 6 اکتبر روابط خود را با متحد اصلی کوزوو ، ایالات متحده قطع کرده است. اینسایدر گزارش می دهد ، به همین دلیل LDK این ائتلاف را ترک کرده بود.

“تحولات در این دولت ، بر خلاف اصولی که اتحادیه دموکراتیک کوزوو بر اساس آن عمل می کند و این اصول چیست ، اساسی ترین اصول برای حفظ دموکراسی ، حفظ اقتصاد آزاد ، حفظ مشارکت با دوستان بین المللی ما است. هوتی گفت: “و براساس آن حوادث ، آنچه اتفاق افتاد اجتناب ناپذیر بود.”

نخست وزیر همچنین در مورد کار 7 ماهه دولت صحبت کرد و گفت: در این مدت علاوه بر دستاوردهای اقتصادی و مدیریت همه گیر موفق ، حکمرانی متمدن ، حکومتی که مبتنی بر زبان خشونت و توهین نیست ، مورد تشویق قرار می گیرد.

“كوزوو هرگز در تقاطع بزرگتر از امروز نبوده است و LDK نه به خاطر اینكه در یك مسابقه سیاسی حضور دارد مدیون آن است ، بلكه یك تعهد دولتی را برای حفظ ثبات و دموكراسی در كوزوو مدیون است. ما به شهروندان اطمینان خواهیم داد که ما حافظ نظم دموکراتیک در کوزوو خواهیم بود ، ما پاسداران تجارت ، سیاستهای اقتصادی صحیحی خواهیم بود که منجر به اروپا می شود ، که منجر به آمریکا می شود ، نه اینکه منجر به شرق و انزوا می شود ، نه اینکه آنها منجر به خشونت ، نه فشار دولت بر شهروندان و مشاغل. هوتی گفت: “ما نباید اجازه دهیم كه عدم اطمینان قانونی در كشور ایجاد شود.”

وی گفت که مهمترین تصمیمی که دولت وی گرفته است اعزام نیروی زمینی ارتش به مأموریتهای صلح با ارتش ایالات متحده است.

“ما همچنین این تصمیم را با وزیر کونی تصویب کردیم ، من آن را عمداً در پریزرن می گویم ، زیرا وقتی ما از ائتلاف با Vetevendosier خارج شدیم ، انتقادات زیادی داشتیم. ما این ائتلاف را ترک کردیم زیرا شریک اصلی ما به ما اظهار نظر کرد. مقامات ارشد آمریكایی هشدار داده اند كه نیروها را از كوزوو خارج می كنند و تصمیمی گرفته شده كه بودجه تعدادی از پروژه ها از جمله خط لوله گاز اسكوپیه-پریشتینا را مسدود كند. ما این سرمایه ها را در این دولت ذوب کرده ایم ، کار در مورد خط لوله را آغاز کرده ایم ، اما بیش از هر چیز دیگر تهدیدی برای عقب نشینی نیرو وجود ندارد ، اما یک درخواست آمریکایی از وزیر کونی برای عضویت در ارتش ایالات متحده برای عضویت در مأموریت های حفظ صلح در سراسر جهان وجود دارد. ” گفت هوتی.

وی از ساختارهای شعبه LDK در پریزرن خواست تا هرگز برای پیروزی در انتخابات سراسری 14 فوریه بسیج شوند./Insajderi.com



[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *