دسته‌بندی نشده

هازیری: قهرمانان میهن را به درستی به ما آموختند

[ad_1]

اینسایدر گزارش می دهد ، سی امین سالگرد رویداد چند فرهنگی “Flaka e Janarit 2021” به طور رسمی در گیلان آغاز شده است.

این رویداد توسط لوتفی هازیری ، شهردار گیلان ، اعلام شد که وی تأکید کرد که دقیقاً سه دهه پیش سفر “Flaka is Janarit” را آغاز کرد ، در حالی که امسال این رویداد از مظاهر فرهنگ معنوی آلبانیایی ها است و در تقویم ملی فعالیتها.

وی گفت که قهرمانان به ما آموختند که چگونه میهن خود را بازگردانیم و چگونه با فداکاری آزادی را بدست آوریم ، چگونه برای حقوق و آزادی قیام کنیم.

هازیری گفت: “بیایید با هم و بدون تمایز ، با هدف ، برای وطن ، برای ملت و پرچم ادامه دهیم ، زیرا ما باید آخرین قدم را با هم برداریم و برای پیشبرد کشور نباید جلوی این قدم گرفته شود”.

در حالی که والورا دوموشی ، سرپرست وزارت فرهنگ ، از خانواده های شهدایی که آزادی را به ارمغان آورده اند ، تشکر کرد و افزود که این رویداد هنرمندان از سراسر آلبانی را گرد هم می آورد ، این نمایش ارزش ها است ، بنابراین ما باید آن را حفظ و پرورش دهیم.

میهن پرست بیت الله تحیری در مورد زندگی و کار کادری ذکا ، که رویداد امسال به او اختصاص داده شده است ، صحبت کرد ، وی گفت که در طول سالها این تاریخ را در زاگرب ، آلبانی و سوئیس پیدا کرده است ، اما همیشه آن را به شیوه ای با وقار جشن گرفته اند. پس از قتل موذیانه قهرمانان ، کادری ذکا ، یوسف و باردوش گارولا به طور معنوی در قلب هر آلبانیایی وجود دارد.

“کادری ذکا از دوران جوانی با ایده های میهن پرستانه شکل گرفت ، او با رجب ماله و نوحی بریشا همکاری کرد و به عنوان یک دانشجو در جنبش آزادیخواهی در زمان تبعید فعال بود ، علاوه بر انتشار در مجلات مختلف ، برادران گاروالا برای متحد کردن جنبش تبعید و همچنین استقلال باشگاه های آلبانیایی در تبعید تلاش کرده اند. “طاهیری با بیان اینکه از زمان تظاهرات 1981 ، وی تظاهراتی را در اروپا سازماندهی کرده است ، موضوع کوزوو را در سطح جهانی بین المللی کرده است. بهترین مثال از وحدت را بدهید.

تحیری گفت: “ترور کادری ذکا و برادران گارولا یک ضربه سخت بود ، اما کار این میهن پرستان ریشه در مردم آلبانیایی داشت که تاجگذاری آن توسط جنگ آزادیبخش KLA بود.”

Izmi Zeka به نمایندگی از خانواده Kadri Zeka صحبت كرد و گفت كه 39 سال بود كه كادری Zeka و برادران Garvala سقوط كردند ، 37 سال كه Recep Mala و Nuhi Berisha سقوط كردند و سالها و سالها كه بسیاری از قهرمانان سقوط كردند ، اثبات می کند که آناموراوا مرکز فعالیت میهنی در آناموراوا نیز بوده است.

“ما از همه شهروندان کوزوو سپاسگزاریم. گیلان و آناموراوا تاریخچه خود را دارند. زکا گفت: “وقتی قهرمانان را ارج می نهیم ، خودمان را ارج می نهیم ، وقتی گذشته را ارج می نهیم ، آینده خود را نیز ارج می نهیم.”

در این مراسم سالگرد ، از خانواده قهرمان “کادری ذکا” به خاطر سهم خود در آزادی آلبانی تقدیر شد و دو نفر از بنیانگذاران این رویداد ، “Sabit Rustemi” و “حسن Bunjaku” ، پس از مرگ به دلیل کمک به هنرهای نمایشی و ادبی ، “Bekir Musliu” و “فیلارمونیک کوسو” جایزه گرفتند./Insajderi.com[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *