دسته‌بندی نشده

رسانه های صربستان: SSS بخشی از ناتو می شود

[ad_1]

رسانه های صربی می نویسند که آلبانیایی های کوزوو از ماه مارس رویای نظامی خود را تحقق می بخشند ، زیرا از طریق گارد ملی آیووا در پیاده نظام ناتو قرار می گیرند ،

روزنامه صربستان پولیتیکا می نویسد که اعضای نیروهای امنیتی کوزوو (“ارتش کوزوو”) بخشی از مأموریت های صلح آمیز اتحاد در عراق و سوریه خواهند شد.

این روزنامه نوشت: احزاب سیاسی آلبانیایی كه برای انتخابات زودهنگام پارلمانی تلاش می كنند ، به اتفاق آرا موافقت كردند كه دعوت سال گذشته از طرف ایالات متحده به پریشتینا را بپذیرند و اعزام اعضای KSF را به مأموریت های صلح ناتو تأیید كردند. به عنوان بخشی از نیروهای آمریکایی.

به این ترتیب ، کوزوو به عضویت ناتو نزدیک می شود.

فرمانده نیروی هوافضای رحمان راما اعلام کرد که از سال 2021 ، این تشکیلات برای اولین بار بخشی از یک مأموریت نظامی با ارتش ایالات متحده خواهد بود ، افزود که این یک موفقیت بزرگ برای نیروهای ارتش خارجی است.

وی گفت همکاری با ناتو و شرکای استراتژیک آن در حال رشد است. راما با بیان اینکه روند امضای توافق نامه های مشخصی در حال انجام است و “کوزوو به اندازه کشورهای ناتو سلاح های پیچیده خواهد داشت” ، گفت: “ما آنقدر پشتیبانی و پیشنهادات زیادی داریم که بعضی اوقات نمی توانیم آنها را ارسال کنیم.” روزنامه صربستان ، گزارش تلگرافی.

Srdjan Graovac ، مورخ صربستانی از مرکز ثبات اجتماعی گفت که کوزوو برای ایالات متحده یک کشور مستقل است و آنها تسلیم نشده و از این سیاست منحرف نخواهند شد.

وی می گوید اعلام تمرینات مشترک نوعی فشار بر بلگراد است.

وی افزود: هر كاری كه آمریكایی ها انجام می دهند اتفاقی نیست و این اقدامات با هدف تقویت به اصطلاح استقلال كوزوو انجام می شود. بنابراین ، مشارکت کوزوو در مأموریت های نظامی ایالات متحده تنها ادامه این سیاست است. گراووچ گفت: “گفته می شود كه آمریكا مخالف تشكیل ارتش كوزوو است ، اگرچه با توافق بروکسل مغایرت دارد.”

زوران آنجلکوویچ ، رئیس سابق شورای اجرایی کوزوو (در دهه 1990) به روزنامه گفت که هشدار شرکت آلبانیایی های کوزوو در مأموریت های ناتو باعث تعجب وی نبود ، زیرا وی گفت آنها بخشی از نیروهایشان هستند از سال 1999 و آنها را به این روش به تصویب رسانده اند.

“من بیست سال پیش آن را روی پوست خود احساس کردم زیرا آمریکایی ها به محض ورود به کوزوو مطلع شدند که این ارتش آنها است. در آن زمان ، آنها ارتش آزادیبخش کوزوو بودند و تغییر شکل پیدا نکردند. آنچه اکنون انجام می شود ، تلاشی است برای نشان دادن ، به هر قیمتی ، برخلاف همه قوانین بین المللی ، کوزوو کشوری مستقل و مستقل است. “و به همین دلیل ایالات متحده آنها را عقب می کشد. اینجا هیچ معضلی وجود ندارد.”

وی محاسبه می کند که این امر بیش از هر چیز جو را در نظر آمریکایی ایجاد می کند که این کشور دوستانه ای است که سربازانش در مأموریت های بشردوستانه در کنار سرباز آمریکایی قدم می گذارند. ثابت خواهد شد که ارتشی است که می تواند صلح را به سایر مناطق جهان ، نه فقط کوزوو ، برساند.

“این شرایط را در سالهای آینده ایجاد می کند تا بگوییم SSS ، که در مأموریت های مختلف صلح حضور دارد ، مطمئناً می تواند از این تجربه برای اطمینان از صلح در سراسر کوزوو استفاده کند.” زوران آنجلکوویچ گفت: “KSF در رسانه ها به عنوان یک تشکیلات نظامی قابل قبول برای جامعه جهانی ، عمدتا در غرب ، ارائه می شود.”/Insajderi.com[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *