دسته‌بندی نشده

در تاریخ 26 دسامبر ، این کلیسا یاد و خاطره سنت استپانوس ، اولین شهید مسیحی را گرامی می دارد

[ad_1]

استفان اولین شهید مسیحیت بود ، اولین کسی که جان خود را برای شهادت ایمان به مسیح و گسترش انجیل داد. شرح شهادت وی در اعمال رسولان یافت می شود ، در آنجا می فهمیم که او برای خدمت به شاگردان مسیح فراخوانده شد و قبل از بازگشت به آیین مسیح ، در حضور پولس تارسوس (شاول) سنگسار شد و به شهادت رسید.

جمهوری آلبانی؛ – واتیکان

جشن اولین شهید مسیحیت ، سنت استفان ، در 26 دسامبر جشن گرفته می شود ، که به معنای یک روز پس از کریسمس است. استفان مقدس ، با مثال برجسته خود ، به هریک از ما یادآوری می کند که شهادت مسیحیان صرفاً یک عمل محبت آمیز به خدا و انسان است.

استفان اول مقدس زندگی خود را برای شهادت دادن به مسیح داد

استفان ، که توسط کلیساهای کاتولیک و ارتدکس مورد احترام بود ، اولین شهید مسیحیت بود ، اولین کسی که جان خود را داد تا ایمان به مسیح را شهادت دهد و انجیل را گسترش دهد. شرح شهادت وی در اعمال رسولان یافت می شود ، در آنجا می فهمیم که او برای خدمت به شاگردان مسیح فراخوانده شد و قبل از بازگشت به آیین مسیح ، در حضور پولس تارسوس (شاول) سنگسار شد و به شهادت رسید.

طبق یک افسانه ، در سال 415 کشیشی به نام لوسیان ادعا کرد که بدن مقدس را در نزدیکی اورشلیم پیدا کرده است ، زیرا در خواب محل دفن به او نشان داده شد. این رسم به سرعت در جهان لاتین و یونان گسترش یافت ، همانطور که یادگارهای اولین قدیس شهید که بسیاری از آنها هیچ ارتباطی با آن نداشتند نیز گسترش یافت. با این حال ، این تأثیر گسترده ای در گسترش فرقه داشت. داستانهای مختلف مربوط به کشف جسد وی ، دفن مجدد وی در قسطنطنیه و بعداً در رم ، با جزئیات در Legenda Aurea (فصل CXII) بیان شده است.

سنت استفان را سنگسار کردند

او را در دروازه شهر سنگسار کردند و مانند عیسی در حالی که از خدا می خواست تا قاتلانش را ببخشد ، سنگ تمام کرد و شهادت داد که عشق الهی مسیح را با اولین شهیدش پیوند می دهد. همان عشقی که پسر خدا را برانگیخت تا مرد شود و اطاعت کند تا زمانی که بر روی صلیب درگذشت. همان عشق – که بعداً رسولان و شهدا را بر آن داشت تا جان خود را برای انجیل بگذارند. این ویژگی بارز شهادت مسیحی را باید همیشه به عنوان یک عمل محبت به خدا و مردم ، از جمله آزار و شکنجه ها یاد کرد. بنابراین ، مسیحیان از خداوند دعا می کنند تا به آنها بیاموزد که حتی دشمنان خود را نیز دوست داشته باشند ، به الگوی سنت استپانوس ، که با مرگ ، برای آزار و اذیت های خود دعا می کند.

چه تعداد پسران و دختران کلیسا طی قرن ها گام به گام این مثال را دنبال کرده اند. این گواهی است که با اولین آزار و اذیت در اورشلیم آغاز شد و با صف طولانی شهدا تا به امروز ادامه دارد. امروزه ، حتی از نقاط مختلف جهان ، اغلب اخباری در مورد مبلغین ، کشیش ها ، اسقف ها ، راهبان ، لائیک ها و غیر روحانیان ، تحت تعقیب ، زندانی ، شکنجه ، زندانی یا ممانعت از اعمال آن صرفاً به دلیل اینکه شاگردان مسیح هستند ، می آید. و رسولان انجیل؛ گاهی اوقات مردم به دلیل اتحاد با کلیسای جهانی و وفاداری به پاپ رنج می برند و می میرند ، پیروزی عشق بر نفرت و مرگ را تحقق می بخشند.

استفان مقدس ، حامی آسمانی Shkodra

سنت استفان حامی بسیاری از شهرها ، کلیساهای جامع و کلیساهای سراسر جهان است. فقط در اسکودرا دو کلیسای جامع وقف شده است: کلیسای جامع شهر شمالی و کلیسای جامع تاریخی در قلعه رزافا ، جایی که هر ساله در تاریخ 26 دسامبر مراسم یادبودی با حضور تعداد زیادی از معتقدین بر فراز ویرانه های باستانی برگزار می شود. این ویرانه ها به ما یادآوری می کند که آلبانیایی ها از این قلعه های قهرمانانه جنگیدند و پرچم هایی با شکل مقدس پیتور ، شهید استفان را به اهتزاز درآوردند ، زیرا آنها برای دفاع از آلبانی ، سرزمین های آلبانی و اروپای مسیحی بسیار به شهادت نزدیک بودند. سنت استفان همچنین به بسیاری از آثار هنری اختصاص یافته است که وی را در چنین شهادت نمایشی به تصویر می کشد. در میان آنها یکی از شاهکارهای مشهور جهان جیوتو وجود دارد که به سنت استفان اختصاص داده شده است.

یافته باستان شناسی: مقبره سنت استپانوس در رام الله

باستان شناس فلسطینی صلاح حسین الحدلیا به سرپرستی تیمی از محققان که مشغول کاوش و یک کار تحقیقاتی در نزدیکی سایت باستان شناسی هیربرت ال تیره (دو کیلومتری شهر رام الله فلسطین) بودند ، کشف ردیابی را شناسایی می کند که باستان شناس را شناسایی می کند. سنت استپانوس ، اولین شهید مسیحی. تحقیقات باستان شناسان فلسطینی و اسرائیلی ، به عنوان بخشی از پروژه مورد حمایت دانشگاه القدس ، بر بقایای یک مجموعه بزرگ بیزانس متمرکز شد که شامل یک کلیسا و یک صومعه است. باستان شناس به رسانه های محلی به نقل از فیدز گفت: “در یکی از مناطق مورد مطالعه ، به کتیبه ای برخوردیم که نشان می دهد این کلیسا به افتخار رسول و اسقف اعظم سنت استفان ، اولین شهیدی که در 35 سالگی در اینجا دفن شده است ، ساخته شده است. “بعد از مسیح”.

این پروژه تحقیقاتی شرایطی را برای ادامه تحقیقات باستان شناسی در این منطقه تا پنج سال دیگر ایجاد خواهد کرد. بخش بزرگی از محوطه باستان متعلق به پدرسالاری ارتدکس یونان در اورشلیم است. پیش بینی طبقه بندی محوطه باستان شناسی در مسیرهای زیارتی به سرزمین مقدس طبیعی است. ما نمی توانیم فراموش کنیم که این اخباری است که شایسته توجه آلبانیایی ها ، به ویژه مردم اسکودرا است ، زیرا ارتباط نزدیکی با سنت مسیحی این شهر دارد که سنت استفان را به عنوان حامی خود انتخاب کرد. کلیسای جامع به سنت استپانوس که به احترام اولین شهید در قلعه رزافا برپا شده بود ، وقف شد. سنت استفان ، همچنین کلیسای جامع امروزی این شهر. بسیاری از کاتولیک ها استیفن استفان را فرا می خوانند ، و آنها یاد و خاطره اولین شهید مدفون در هیربت الطیره را از نسلی به نسل دیگر حمل می کنند.

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *