دسته‌بندی نشده

دادگاه روسیه الکسی ناوالنی را به دلیل نقض آزادی زودهنگام به زندان انداخت

[ad_1]

اینسایدر گزارش داد دادگاه روسیه الکسی ناوالنی را به اتهام نقض آزادی مشروط در پرونده اختلاس سال 2014 که مخالف کرملین گفت انگیزه سیاسی دارد ، به زندان محکوم کرد.

به گزارش الجزیره ، حکم روز سه شنبه در دادگاه منطقه سیمونوفسکی مسکو احتمالاً تظاهرات بیشتری در حمایت از ناوالنی و تعمیق شکاف بین روسیه و قدرت های غربی برای آزادی رهبر مخالف 44 ساله ایجاد خواهد کرد.

بلافاصله هیچ اطلاعات دیگری این تصمیم دو هفته پس از دستگیری ناوالنی در 17 ژانویه هنگامی که از برلین به مسکو بازگشت ، جایی که پنج ماه را در دوره نقاهت مسمومیت عامل عصبی مشکوک به کرملین گذراند ، بود.

مقامات روسی این اتهام را رد می کنند. ناوالنی هنگام سخنرانی در سالن دادگاه ، دستگیری خود را “ترس و نفرت” از ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه توصیف کرد و گفت که رهبر روسیه به عنوان “مسموم کننده” در تاریخ خواهد ماند. ناوالنی گفت: “من به او عمیقا توهین کردم ، فقط سو the قصدی را که سفارش داد تجربه کردم.”

ناوالنی گفت: “هدف از این دادرسی ترساندن تعداد زیادی از مردم است.” “شما نمی توانید میلیون ها نفر را ببندید. “شما نمی توانید کل کشور را ببندید.”

گروه معترض OVD-Info گزارش داد ، پلیس روسیه 311 نفر را در مسکو قبل از دادرسی بازداشت کرد.

پس از آنکه متحدان ناوالنی از حامیان سیاستمدار مخالف خواستند تا برای حمایت از آنها بیرون تجمع کنند ، پلیس ضد شورش در خارج از دادگاه مستقر شد.

دستگیری ناوالنی باعث اعتراض علیه پوتین در سراسر کشور شد. ده ها هزار نفر خواستار حضور پررنگ پلیس برای پر کردن خیابان های شهرها و شهرهای روسیه در روز یکشنبه برای دومین هفته متوالی شدند تا خواستار آزادسازی انتقادات از کرملین شوند.

در همین حال قدرت های غربی با برخی تهدیدهای تحریم های جدید از روسیه خواسته اند ناوالنی را آزاد کند. کرملین نگرانی های جامعه جهانی را رد کرده و گفته است که این یک مسئله داخلی است. /Insajderi.com[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *