دسته‌بندی نشده

جمع آوری پلاسما برای درمان ویروس کرونا در کوزوو آغاز می شود

[ad_1]

سالی احمتی ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز بالینی بیماری های عفونی در مرکز بالینی دانشگاه در کوزوو ، گفت که آنها جمع آوری پلاسمای بهبودی را از افرادی که COVID-19 داشتند آغاز کرده اند.

موسسات بهداشتی ، از طریق رهنمودها ، تصمیم گرفتند درمان بیماران آلوده به ویروس کرونا با پلاسمای بهبودی را به عنوان درمان نگهدارنده آغاز کنند.

احمتی ، متخصص عفونی ، که همچنین رئیس کارگروه تهیه پروتکل استفاده از پلاسمای نقاهت است ، می گوید که تمام مراحل اداری برای شروع تحویل پلاسمای بهبودی به پایان رسیده است.

“انتقال خون شروع به جمع آوری اولین دوزها کرد. احمتی می گوید: “با راهنمایی ما ، این روش درمان پلاسمای بهبودی را در اشکال شدید بیماری یا اشکالی که به سرعت بدتر می شوند ، اعمال خواهیم کرد.”

در مورد مقدار انباشته شده پلاسمای نقاهت ، بوکوری جوبی ، مدیر مرکز ملی انتقال خون کوزوو (KCCTG) ، به رادیو آزاد اروپا گفت که در حال حاضر فقط سه اهدا کننده پلاسما وجود دارد.

جوبی به طور خلاصه گفت: “امیدواریم در روزهای آینده دوزهای بیشتری از پلاسما داشته باشیم.”

درمان بیماران مبتلا به COVID-19 با پلاسمای بهبودی با گرفتن پلاسمای خون از بیماران تحت درمان با ویروس کرونا انجام می شود زیرا خون آنها دارای آنتی بادی هایی است که با ویروس می جنگند. تصور می شود که انتقال خون آنتی بادی باعث ایجاد آنچه در بدن تحت تأثیر COVID-19 می شود “ایمنی غیرفعال” است./Insajderi.com[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *