دسته‌بندی نشده

ججوشی: دادگاه عالی با تصمیم در مورد ظفر بیرسیا از صلاحیت خود فراتر رفت

[ad_1]

بتیم گیوشی ، نماینده پیشین حزب دموکرات کوزوو در CEC ، گفت که دادگاه عالی هنگام صدور رای در مورد پرونده ظافیر برشیا در سال 2017 ، از اختیارات خود فراتر رفت و به وی اجازه داد برای شهرداری پریزرن کاندید شود.

در آن زمان ، دیوان عالی کشور گفته بود CEC حق ندارد از Berisha برود ، حتی اگر او در میان نامزدهایی بود که با حکم نهایی دادگاه در سه سال گذشته محکوم شد.

وی از تصمیم کمیسیون حقوق بشر در مورد تایید نکردن نامزدهایی که با این قانون مشکلی دارند ، از جمله آلبین کورتی ، دارنده لیست VV ، صحبت کرد. VV و AAK از جمله احزابی هستند که امروز از مقام معظم رهبری شکایت کرده اند.

“من به عنوان یک سیاستمدار تحت تأثیر قرار گرفتن افراد در لیست انتخابات قرار نمی گیرم ، اما من نگران رابطه بین مردم و قانون و نظم هستم ، به ویژه کسانی که ادعا می کنند این کشور را اداره می کنند یا ادعا می کنند یک مقام دولتی را به دست می آورند. در این مورد ، ما شاهد فشار ناشی از حکم دادگاه عالی سال 2017 هستیم که اگر ضبط شده از آن زمان گرفته شود ، آنها گفتند که چگونه سوپرمکا ، با تصمیمی که در آن زمان اتخاذ کرد ، به همه شهروندان اجازه داد نامزد نمایندگان مجلس و مجرمان صرب باشند موفق به ارتکاب جنایات در کوزوو شد. من نگران بودم و روی پوست همه افراد در CEC از جمله خانم والدته داکا بودم. در آن زمان که با هم کار می کردیم ، احتمالاً اختلاف نظرهایی داشتم ، اما وقتی تهدیدها علیه او شروع شد نگران شدم. جوشی به DESKUN e KOHË گفت: “احزاب با ذهنیت تمامیت خواه متعلق به قرن گذشته در کوزوو جایی ندارند.”

“تصمیمی که در سال 2017 توسط دیوان عالی كشور اتخاذ شد ، توسط خود قانون اساسی قابل رسیدگی است. وی همچنین شهادت داد که دادگاه عالی در آن زمان اشتباه کرده است. اگر دیوان عالی کشور به قانون ، قانون اساسی احترام بگذارد ، باید تصمیم ESPD را که این بار اتخاذ کرده است ، تأیید کند ، با توجه به اینکه رئیس جمهور ESPD خود از ردیف قضات عالیه است. پرونده سال 2017 برای من زیر سوال است. اگر در آن زمان دادستان عادی وجود داشت ، با این پرونده سر و کار داشت. در آن زمان ، به عنوان بخشی از CEC ، می خواستم بدانم که چگونه تصمیم گرفته شده است. مقام معظم رهبری صلاحیت های خود را كه داشت ، تحویل داد. آنها با تفسیر قانون اساسی سر و کار دارند. آنها سعی کرده اند قانون اساسی را جایگزین کنند. آن زمان کسی نبود که او را به چالش بکشد. سال 2019 فرا رسید و این قسمت از تصمیم دیوان عالی کشور غیرمنصفانه تلقی و رد شد./Insajderi.com[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.