دسته‌بندی نشده

بارتولومیو: با دنیوی شدن ، کریسمس رنگ خود را از دست داد

[ad_1]

در پیام کریسمس ، پاتریارک اکومنیک قسطنطنیه بر اهمیت تجسم خداوند ، که بلاها را برطرف نمی کند ، بلکه انسان را انسان تر می کند ، تأکید می کند. افکار متعددی که به مرد مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته است. غنی ، تشابه بین کادر پزشکی و روحانیت: “پیراهن های سفید آنها” هم نماد فداکاری و هم روح خدمت است.

جمهوری آلبانی؛ – واتیکان

پیام کریسمس پدرسالار کلیسایی قسطنطنیه ، بارتولومئو ، ناشی از شرایط ایجاد شده توسط همه گیری که در آن زندگی می کنیم و از تأثیر اقدامات محدود کننده بهداشت بر زندگی کلیسا است.

با سکولاریسم ، کریسمس رنگ خود را از دست داده است

“صمیمی ترین رابطه مردم مسیحی با مسیح تحت تأثیر شرایط مختلف بیرونی که در آن کریسمس 2020 جشن گرفته می شود ، تأثیر نمی گذارد.” با این توضیحات ، پاتریک بارتولومئو پیام کریسمس را باز می کند و تأکید می کند که “در یک جامعه عرفی شده ، کریسمس رنگ خود را از دست داده است. ، به جشن مصرف گرایی تبدیل شده است ، که طبق ذهنیت و سلیقه جهان جشن گرفته می شود. وی سپس اعلام کرد که “جشن مسیحیان میلاد مسیح عملی مقاومت در برابر عرفی شدن زندگی و تضعیف یا مرگ آگاهی رمز و راز است.”

احترام به انسان

پاتریک شکایت دارد که “تجسم لوگوس محتوا ، هدف و هدف زندگی انسان را آشکار می کند” و افزود که “خدا ، بیش از کامل ، به عنوان یک انسان کامل وجود دارد تا ما بتوانیم در راه خدا وجود داشته باشیم.” وی با نقل متنی از آتاناسیوس بزرگ ، اهمیت تجسم را به یاد می آورد: “انسان – طبق بیان عمیق سنت گرگوری دین شناس – خدایی بسته و زنده است.” و این بالاترین افتخار برای انسان است – می گوید بارتولومیو – که ارزش بی نظیری به زندگی او می بخشد. در مسیح همه انسانها دعوت شده اند تا فدیه شوند. در پرتو این پیروزی ها ، آنچه بارتولمیو چرخش در زمینه مردم شناسی ، در سلسله مراتب ارزش ها ، در ارزیابی اصول اخلاقی می نامد ، بازی می کند. “از آن زمان ، هر کس انسان را لمس کرده ، دست خود را بر علیه خدا بلند کرده است.” و سپس ، پاتریک تأکید می کند: “کریسمس کل زندگی الهی و انسانی کلیساست ، که در آن مسیح دائماً زندگی می کند همانطور که بود ، هست و خواهد بود.” نیکولا کاباسیلاس نوشت: “کسی که در آغوش مادر است همان کسی است که در دامان پدر است.”

پیراهن سفید پزشکان و روحانیون ، نمادی از خدمت به دیگران است

“ما کریسمس را با دعا برای برادران بیمار خود که در معرض خطر مرگ هستند جشن می گیریم” – فکر بارتولوموس نمی تواند از نظر کسانی که شبهای دردناکی را پشت سر می گذارند ، بی توجه باشد. پاتریک از خودگذشتگی پزشکان و پرستاران ، و همچنین همه کسانی که برای مقابله با بیماری همه گیر کمک می کنند تحسین می کند. او به کسانی سلامتی می کند که بیماران را به عنوان یک انسان مقدس می بینند ، نه به عنوان یک عدد ، به عنوان یک مورد ، به عنوان یک شی. در حالی که او خودش با ارادت کامل به فرد مبتلا به “پیراهن سفید پزشکان با همان چشمان موارد سفید را می بیند ، فکر می کند که آنها در مورد خود انکار ، در خدمت یک برادر ، در جستجوی دیگری هستند”.

وی همچنین تأکید می کند که “کریسمس کل زندگی الهی-انسانی کلیسا است که مسیح در آن به طور دائمی زندگی می کند همانطور که بود ، هست و خواهد بود.

[ad_2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *